
Jelmer is aan de TUDelft afgestudeerd in 2017 en sindsdien heeft hij ervaring opgedaan bij verschillende architectenbureaus en als zelfstandige. Jelmer is onder meer eigenaar en oprichter geweest van StudioSolid. Jelmer was sinds begin 2024 betrokken bij VRP architecten als freelancer, en nu is hij full time medewerker als architect.
‘’Ik ben opgegroeid in de Bollenstreek, niet ver van Roelofarendsveen, als zoon van een bollenkweker. Al van jongs af aan was ik veel buiten te vinden en had ik een sterke drang om bezig te zijn; stilzitten past niet bij mij. Ik was, en ben, altijd bezig om nieuwe dingen te creëren. De keuze voor een studie Bouwkunde aan de TU Delft was dan ook snel gemaakt.
Na mijn studie besloot ik als zelfstandig ontwerper aan de slag te gaan en richtte ik StudioSolid op. Hiermee heb ik bij diverse architectenbureaus en voor particuliere opdrachtgevers aan veel verschillende projecten gewerkt. De diversiteit aan opdrachten liep uiteen van woningbouw tot industriële projecten, en van renovaties tot stedenbouwkundige visies. Deze afwisseling heeft mij niet alleen veel ervaring opgeleverd, maar ook mijn kijk op architectuur verbreed en verdiept. In 2025 heb ik besloten om mijzelf bij VRP architecten verder te gaan ontwikkelen als architect en mijn beroepservaringsperiode (BEP) te gaan volgen.
Het mooiste aan ons vak vind ik om te zien hoe onze ontwerpen en modellen werkelijkheid worden. Ideeën en concepten worden tastbaar. Juist in de vertaalslag van idee naar werkelijkheid komt de kwaliteit van een ontwerp naar voren. Ik geloof dat de kracht van een ontwerp schuilt in de details: details kunnen een ontwerp maken of breken.’’
jelmer@vrparchitecten.nl
071-3319003